Заборонена зона: протипоказання до масажу і місця на тілі, які краще не чіпати

По-перше, слід уникати надто енергійних масажних рухів якщо ви страждаєте порушеннями кровообігу або приймаєте препарати, що розріджують кров.

По-друге, масаж не слід робити на тих ділянках тіла, де можуть бути тромби, переломи, відкриті або загоюються рани, шкірні інфекції або загоєння після недавньої операції.

По-третє, хоча масажна терапія в цілому безпечна для онкологічних хворих, перед масажем краще проконсультуватися з онкологом.

По-четверте, вагітні жінки також повинні проконсультуватися зі своїм лікарем перед застосуванням масажної терапії, а потім звернутися до терапевта, який спеціально навчений масажної терапії під час вагітності.

Існують причини, за якими масажист або практикуючий лікар не буде робити масаж клієнту, тому що це може завдати йому шкоди, більше про різні види масажу дивіться на сайті flexi.com.ua.

Місцевий протипоказання масажі – це коли масаж не можна проводити на певній ділянці. Найчастіше масаж можна робити на решті частини тіла, але не на тій області, яка протипоказана.

Повне протипоказання масажі – це коли масаж не можна робити ні за яких обставин.

Давайте розглянемо кілька прикладів кожної категорії.

Заборонена зона: протипоказання до масажу і місця на тілі, які краще не чіпати

Місцеві протипоказання масажі

Протипоказання до масажу можуть бути виявлені, коли масажист проводить оцінку і прийом пацієнта. Деякі приклади місцевих протипоказань включають:

Загальні протипоказання до масажу

Тим, у кого є певні медичні протипоказання, слід повністю відмовитися від масажу. Деякі приклади повних протипоказань включають:

  • Підвищена температура;
  • Вірусні захворювання;
  • Недавні операції або гострі травми;
  • Важка, нестабільна гіпертонія;
  • Деякі захворювання шкіри.

Заборонена зона: протипоказання до масажу і місця на тілі, які краще не чіпати

Ділянки, що представляють небезпеку

Крім місцевих та загальних протипоказань, масажисти також повинні знати про небезпечних місцях на тілі кожної людини. Це ділянки тіла, на які не слід надавати глибоке і тривале тиск, оскільки в цій області проходять нерви і/або кровоносні судини.

Уникайте таких вразливих місць:

Передня частина шиї/горло: адже Ви чули про яремній вені? Так от, це те місце, де ви її знайдете. Тримайтеся подалі від цієї області, де також знаходяться сонна артерія і основні нерви.

Бічна сторона шиї: Ця область не так чутлива, як передня частина шиї, але все ж слід звертатися з нею обережно.

Вушна виїмка: В маленькій виїмці відразу за щелепної кісткою і під вухом знаходиться чутливий лицьовий нерв, тому не варто пхати туди палець.

Пахвова западина: Пахвова западина сповнена нервів, артерій і лімфатичних залоз.

Верхня внутрішня частина руки: Відразу за пахвою, уздовж внутрішньої сторони плеча, знаходиться чутлива, наповнена нервами область по всій довжині плечовий кістки. Занадто сильне натискання на цю область викликає відчуття нервозності.

Ліктьова виїмка: Кожен мав неприємне відчуття, схоже на удар струмом, коли випадково вдарявся об щось ліктем. Це місце містить ліктьовий нерв; якщо ви натиснете на нього занадто сильно, то викличете це неприємне відчуття.

Живіт: Ця область приховує внутрішні органи. Будьте особливо ніжні у верхній частині живота вздовж ребер – тут розташовані печінка, жовчний міхур, селезінка.

Нижня частина спини: Не тисніть надто сильно на нирки, розташовані по обидві сторони від хребта і під ребрами.

Стегновий трикутник: Занадто сильне натискання тут може призвести до порушення кровообігу в нозі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *