Поясніть дитині: хом’як живий і поводитися з ним треба обережно

Нерідко буває так, що дитина просить “”якусь живність””, і батьки, недовго думаючи, заводять йому хом’яка. Але навіть такому невеликому тварині потрібно догляд. Що ж потрібно знати перед покупкою? Рекомендуємо кілька порад, які пропонує сайт https://kultura.poltava.ua/.

Хом’яки маленькі і дуже крихкі, при цьому не вимагають особливих умов утримання. Дитині необхідно докладно пояснити, що хом’як живий і поводитися з ним треба обережно. Тому такі вихованці краще підійдуть дітям віком 8-10 років. Звичайно, варто переконатися, що у членів сім’ї немає алергії на шерсть або тирсу.

Хом’яки живуть від півтора до трьох років залежно від умов утримання. Отже, що ж потрібно хом’яку для його щасливого хомячьего життя?

Поясніть дитині: хом'як живий і поводитися з ним треба обережно

Як містити хом’яка

В першу чергу потрібно звернути увагу на розміщення житла. Клітка повинна бути досить просторою, щоб хом’яку не було тісно.

Для більшого його комфорту клітка не повинна розташовуватися під кондиціонером чи обігрівачем.

Повітря в приміщенні повинен бути достатньо чистим і мати температуру 18-21 градус за Цельсієм, а саме приміщення – не надто сирим.

Хом’яки – нічні тварини

Вони можуть бути кілька сонливими вдень, але – дуже рухливими і цікавими по ночах. Якщо ви до цього не готові, краще відмовитися від покупки цієї тварини.

А для того, щоб задовольнити потреби хом’яка в русі, можна наситити клітку іграшками, тунелями, колесом і т. п. Підлогу клітки зазвичай засипають тирсою, дрібно нарізаною папером або гранульованим наповнювачем. Головне, щоб він досить добре вбирав запах, у хом’яків непогане нюх.

Тому підстилку в клітці необхідно міняти щотижня. Щодня необхідно забирати у хом’яка залишки їжі. Вони люблять робити “”запаси””, які з часом починають підгнивати і пліснявіти.

Поясніть дитині: хом'як живий і поводитися з ним треба обережно

Чим годувати хом’яка

Для хом’яків продають спеціальні суміші, які складаються з різних злакових. Також потрібно підгодовувати вашого нового улюбленця овочами і фруктами, але додавати невеликими порціями.

Люблять хом’яки і насіння, і сенегальское просо, яке продають для птахів. Потрібен хом’яку ще і мінеральний камінь, який забезпечує їх мінеральними речовинами і допомагає точити зуби. Поїти хом’яка необхідно чистою свіжою водою.

Як приручити хом’яка

Хом’яки прив’язуються до людини сильніше, якщо в будинку немає його родичів. Коли хом’як з’являється в будинку, йому потрібно дати час, щоб звикнути до вас. Залиште хом’яка в спокої на кілька днів, щоб він адаптувався у новій обстановці.

Шлях до серця хом’яка лежить через його шлунок. Ви можете підгодовувати нового вихованця його улюбленим ласощами, щоб він швидше до вас звик.

Звертайтеся з хом’яком обережно. Якщо він злякається вас, то змінити його ставлення буде дуже складно. Зате, коли він звикне до вас, ви отримаєте смішного і веселого друга, за яким так цікаво спостерігати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *